Przyjazd
Wyjazd

Sanktuarium w Licheniu

To ośrodek kultu maryjnego o znaczeniu ogólnopolskim i międzynarodowym. Obecnie jest jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Sanktuarium związane jest z objawieniami maryjnymi i uznawanym za cudowny obrazem Matki Boskiej Licheńskiej. Głównym kościołem sanktuarium jest obecnie bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, największy tego typu obiekt w Polsce i zarazem jeden z największych na świecie. Swoją posługę pełnią w nim ojcowie ze Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Odległość od hotelu: 0,2 km
Szczegóły: www.lichen.pl

Las Grąbliński

Znany jako miejsce objawień Matki Bożej. Na terenie lasu wytyczone są ścieżki spacerowe ze stacjami drogi krzyżowej, a także kapliczki. W jednej z nich znajdują się relikwia z pnia sosny, na której wisiał obraz Maryi zawieszony przez Tomasza Kłosowskiego. Inna kapliczka wyznacza miejsce objawienia pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Spokój i cień leśnych drzew sprawiają, że miejsce ma niezwykły klimat przyjazny modlitwie.W lesie warto też odwiedzić kompleks klasztorny sióstr Anuncjatek.

Odległość od hotelu: 2,5 km
Szczegóły: www.lichen.pl/pl/234/las_grablinski

Muzeum Okręgowe w Koninie

Muzeum Okręgowe w Koninie znajduje się w Gosławicach, w północnej części miasta, nad Jeziorem Gosławskim. Muzeum składa się z kilku obiektów zamkniętych niewielkim, ale bardzo ładnie utrzymanym parkiem. Obiekty Muzeum to: zamek z XV w., dworek z XIX w, skansenu etnograficznego z chałupami z XIX w. oraz spichlerza z XIX w. Główne wejście do Muzeum zlokalizowane jest w pobliżu gotyckiego kościoła z XV w. tworząc ciekawy kompleks zabytków.

Odległość od hotelu: 14 km
Szczegóły: www.muzeum.com.pl

Skansen w Mrówkach

To dobrze zachowane grodzisko stożkowate, położone w lesie i otoczone fosą. Średnica ściętego stożka wynosi 35 m, u góry 27 m, a jego wysokość dochodzi do 12 m. Nazywany jest Kopcem Napoleońskim. Znaleziska archeologiczne pozwalają datować gród na okres późnego średniowiecza XII-XIV wiek. Jest to obecnie jeden z najciekawszych obiektów kultury średniowiecznej w rejonie wschodniej Wielkopolski. Mieścił on pięcioboczną wieżę, podłużny budynek z piwnicą i kuźnię. Całość otaczała palisada. Zabudowa została spalona najprawdopodobniej w wyniku najazdu. Siedziba rycerska została odtworzona i udostępniona w 1973 r. jako skansen archeologiczny – oddział Muzeum Okręgowego w Koninie.

Odległość od hotelu: 35 km
Szczegóły: www.muzeum.com.pl/skansen-mrowki/

Mikroskala-Centrum Edukacji i Rozrywki w Koninie

Na odwiedzających czeka około 50 różnych makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Przedstawiają one sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski, świata i Konina. Niektóre z nich są interaktywne, a każda oryginalna i niezwykła. Na terenie centrum znajduje się kino 6D, kapsuła wrażeń oraz plac zabaw dla dzieci.

Odległość od hotelu: 20 km
Szczegóły:  www.mikroskala.eu/pl

Konińska Starówka

Poza najbardziej znanymi budynkami, obfituje wieloma uroczymi kamienicami i domami. Spacerując uliczkami Starówki warto zwrócić uwagę na piękne detale elewacji oraz fantazyjne, ażurowe, kute balkony. Niewątpliwym atutem jest Bulwar Nadwarciański o długości prawie jednego kilometra, który jest wizytówką miasta.  Dla koninian i turystów na bulwarze dostępne są: tarasy widokowe z leżakami, dwa amfiteatry, przystań pasażerska, marina rzeczna, ścieżki dolne i górne oraz łąka rekreacyjna z oczkiem wodnym i dwoma kładkami.   

Odległość od hotelu: 18 km
Szczegóły: www.konin.pl/index.php/zabytki.html

Mini-ZOO w Koninie

Mini – Zoo, tak ukochane przez dzieci od lat miejsce na niedzielne spacery, znajduje się w Parku im. F. Chopina. Na chwilę obecną w konińskim ZOO zobaczymy następujące gatunki zwierząt: alpaki, daniele, kozy syryjskie, osły, kuce, siki wietnamskie, jaki, konie Przewalskiego, konie arabskie, dziki, świnki wietnamskie, kozy karłowate, sarny, strusie emu, pawie, bażanty, kiściec srebrzysty, indyki, kury ozdobne, łabędzie, perlice, bociany, gęsi, papugi oraz gołębie. W parku znajduje się także ciekawa szata roślinna – kasztanowce, topole włoskie, sosny, buki i modrzewie oraz dwa dęby, które zostały uznane za pomniki przyrody.

Odległość od hotelu: 18 km
Szczegóły: www.konin.pl/index.php/park-im-fryderyka-chopina.html

Wieża widokowa na Złotej Górze 

Usytuowana jest w gminie Krzymów w rezerwacie „Złota Góra” o powierzchni 123,87 ha. Oddana do użytku w 2014 roku drewniano -stalowa konstrukcja, liczy niecałe 30 metrów wysokości. Uwzględniając wysokość wniesienia, obserwatorzy podziwiający okolicę znajdują się na wysokości 216 m n.p.m. Aby wejść na punkt widokowy należy pokonać 140 stopni. Z punktu widokowego przy dobrej pogodzie dostrzec można m.in. bazylikę w Licheniu, elektrownie w Koninie i Turku, podziwiać panoramę Konina, czy położony poniżej złotogórski rezerwat przyrody.

Odległość od hotelu: 27 km
Szczegóły: www.powiat.konin.pl/pl/225/1024/wieze_widokowe 

Klasztor o. Kamedułów w Bieniszewie

Bieniszewska pustelnia jest jednym z 2 klasztorów kamedulskich, które przetrwały do dziś. Osadzona na szczycie „Sowiej Góry”, otoczona kazimierskimi lasami jest miejscem skupienia i modlitwy za grzechy świata. Według legendy w miejscu lokacji klasztoru, w 1003 roku, poniosło śmierć męczeńską pięciu uczniów św. Romualda, przez wielu uznawanych za pierwszych kamedułów na ziemiach polskich.

Odległość od hotelu: 27 km
Szczegóły: www.kameduli.info/bieniszew.php

Park Linowy ,,Leśny Raj” 

Park Linowy jest specjalnie przygotowanym terenem do zabawy na linach. Korzystać z niego mogą dzieci (samodzielnie od 120 cm wzrostu), młodzież oraz dorośli. jest pierwszym tego typu parkiem rozrywki w naszym regionie. Posiada 61 różnorodnych przeszkód zlokalizowanych na trzech trasach o różnym poziomie trudności.

Odległość od hotelu: 9 km
Szczegóły: www.parklinowy.konin.pl

Wakepark Ślesin

Wakepark zlokalizowany jest nad jeziorem Mikorzyńskim i jest wyposażony w wyciąg 2.0 marki Sesitec. To jeden z nielicznych wyciągów w Polsce gdzie tor do pływania przebiega równolegle do lini brzegowej. To jedyny w Polsce Wakepark ze sztucznym oświetleniem i własnymi miejscami noclegowymi.

Odległość od hotelu: 10 km
Szczegóły: www.wakeparkslesin.pl

Kopalnia soli w Kłodawie

To największa czynna kopalnia soli kamiennej w kraju oraz najgłębsza na świecie podziemna trasa turystyczna na poziomie 600 metrów pod ziemią (legalne zwiedzanie). Jest to także najmłodsza kopalnia bo powstała w latach 50-tych XX w. To głównie z niej pochodzi sól jadalna oraz drogowa, a roczne wydobycie sięga miliona ton.

Odległość od hotelu: 50 km
Szczegóły: www.sol-klodawa.com.pl/o-firmie/historia-firmy

Arendel – wioska norweska

To jedyne w swoim rodzaju miejsce, które oprócz wypoczynku na łonie natury oferuje wyjątkową stylistykę. Nic nie jest tu przypadkowe, wszystko nawiązuje do Skandynawii – od drewnianych domków, poprzez wystrój wnętrz, aż do zwierząt.

Odległość od hotelu: 50 km
Szczegóły: www.arendel.pl

Baza Nurkowa Honoratka

Baza powstała na terenie zalanej kopalni odkrywkowej Pątnów, będącej częścią kopalni węgla brunatnego w Koninie. Maksymalna głębokość wynosi ok. 55 m. Są tu znakomite warunki do nurkowania dzięki tarasowemu ukształtowaniu brzegów, a przezroczystość wody dochodzi do 15 m. Ze względu na atrakcje na różnych głębokościach, każdy nurek znajdzie tu coś dla siebie. Pod wodą znajdziemy m.in. wrak statku, samochód, przyczepę, sprzęt i maszyny górnicze Nie brakuje tu pionowych ścian, wąwozów transportowych i odpływowych, zatopionych lasów, płyt betonowych i drobnego sprzętu górniczego.

Odległość od hotelu:  18 km
Szczegóły:  https://www.bazanurkowahonoratka.pl/

Jezioro Turkusowe

Znajduje się tuż obok Konina, swoją niezwykłą barwą przyciąga mieszkańców bliższych i dalszych okolic. Szczególnie w słoneczny dzień jego odcień staje się bardzo intensywny i hipnotyzujący. Jezioro zawdzięcza swój niesamowity kolor dużej zawartości węglanu wapnia. Zbiornik ten został bowiem  utworzony w miejscu wyrobiska po dawnej Kopalni Węgla Brunatnego Adamów. Po wypełnieniu wodą, wykorzystuje się go jako składowisko popiołów i żużli przez Elektrownię Adamów.

Odległość od hotelu: 18 km
Szczegóły:  https://www.facebook.com/pages/Jezioro-Turkusowe-Konin/838373349506443

 

Winnica Lisewo

Winnica powstała nad Jeziorem Paniejewskim, Obszar Natura 2000, Ostoja Nadgoplańska. Powstają tutaj wina: Seyval Blanc, Marechal Foch, Leon Millot oraz Regent. Posmakować oraz kupić je można w Degustatorni wina Winnicy Lisewo. Sprzedawane jest certyfikowane wino najwyższej jakości, wyprodukowane na miejscu, wyłącznie z uznanych winogron szczepów dostosowanych do klimatu regionu.

Odległość od hotelu:  21 km
Szczegóły:  https://www.facebook.com/winnicalisewo/

Alpakarnia

 Alpakarnia to gospodarstwo, zajmujące się hodowlą alpak i innych zwierząt gospodarczych, uprawą roślin oraz  wyrobem rękodzieła i odzieży z wełny alpak. Gospodarze tego miejsca prowadzą agroturystykę. Miejsce szczególnie polecane dla dzieci, które podczas wizyt mogą bezpośrednio obcować ze zwierzętami, również karmić je przygotowanymi smakołykami.

Odległość od hotelu:  16 km
Szczegóły: https://www.alpaka.net.pl/index.html

Sala Zabaw – Dobra Kawa i Zabawa

 Sala zabaw dla dzieci zlokalizowana w mieście Ślesin to świetna propozycja dla dzieci w różnym wieku. Trampoliny, małpi gaj, baseny z kulkami i wiele innych form zabawy zapewni dzieciom dużą dawkę świetnej zabawy. Na dorosłych czeka mini bufet, w którym można wypić kawę i zjeść słodkie przekąski. 

Odległość od hotelu:  13 km
Szczegóły: https://www.facebook.com/dobrakawaizabawa

Plan Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Region koniński - atrakcje

Więcej informacji o regionie na stronie www.turystyka.konin.pl